Smartfony, Tablety, Laptopy

Etui z klawiaturą USB – przydatny dodatek do tabletu

Korzystając z klawiatury ekranowej przy większej ilości pisanego tekstu zaczynamy odczuwać zmęczenie. Można oczywiście podpiąć przez USB OTG zwykłą klawiaturę, która jest jednak mało mobilna. Gdyby można było mieć klawiaturę wielkości tabletu, która byłaby również podstawką do tabletu i w dodatku pełniłaby ona rolę etui, to mielibyśmy kwintesencję użyteczności 3 w 1. Oczywiście pomysł jest już zrealizowany i takie etui można kupić w każdym sklepie internetowym w cenie około 12 dolarów USD.
Etui wykonane jest z ekologicznej skóry, zapinane jest na ukryty w skórze magnes, a całość prezentuje się bardzo elegancko.
Klawiatura ma układ QWERTY, klawisze są oczywiście małe, ale czułe i wygodnie się je naciska. Napisanie nawet kilkunastostronicowego artykułu, czy długiego maila jest przyjemnością. Podłączamy ją poprzez wejście USB OTG. Dodatkową zaletą klawiatury jest to, że w ciemności bardzo dobrze odbija światło padające z ekranu, co powoduje, że bez dodatkowego oświetlenia możemy swobodnie pisać nie męcząc przy tym zbytnio oczu.
Jeśli chcemy wykorzystać etui tylko jako podstawkę, to zawijamy klawiaturę pod spód i oglądamy zdjęcia lub filmy. Takie ustawienie jest nawet stabilniejsze niż to z klawiaturą do pisania.
Klawiatura niestety nie wspiera polskich liter, tzn. wspiera, ale pisanie czegokolwiek z kombinacją ALT+SHIFT+E a potem litera przypomina raczej obsługę łodzi podwodnej. Wystarczy jednak zainstalować z Google Play dodatkową Klawiaturę Programisty V2 i już działa nam kombinacja ALT + litera. Co prawda musimy najpierw nacisnąć ALT, puścić i dopiero nacisnąć literę, ale już po chwili używania nie ma z tym najmniejszego problemu.
Klawiatury są w wersji również dla 7 calowych tabletów. Jedynym mankamentem niektórych jest to, że nie mają one bocznego trzymania, co grozi wysunięciem się cienkiego tabletu (o grubości poniżej 10 mm). W wersji którą posiadam trochę brakuje mi też uchwytu do zaczepienia kabelka USB, tak by się nie plątał, gdy etui jest zamknięte lub służy jako podstawka.
Dzięki etui z klawiaturą można śmiało każdy tablet używać jak laptopa, czy netbooka, a przede wszystkim upraszcza życie.
[print_gllr id=595]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.