Smartfony, Tablety, Laptopy

Cztery nowe tablety Ramos i8, i9, i10 oraz i12 z procesorem Intel Atom Z2580 we wrześniu

Za tydzień 12 września na konferencji Intela w Pekinie chiński Ramos przedstawi tablety z nowej serii urządzeń z procesorem Intel Atom Z2580.

Portal padhz zdobył dwa zdjęcia tabletu Ramos i9 z matrycą FullHD o przekątnej 8.9 cala. Ładna obudowa wydaje się być cienka i solidna. Tablet ma kamerkę z przodu na bocznej ramce oraz aparat z tyłu umiejscowiony w samym rogu urządzenia. Na bocznej krawędzi ramki widnieje też maskownica głośnika, a tablet ma ponoć głośniki stereo. Na tylnej pokrywie widnieje wyraźne logo Intela obok Ramosa.

ramos-i9-1 ramos-i9-2

Cała rodzina tabletów charakteryzuje się matrycami:

  • Ramos i8 – 8 cali
  • Ramos i9 – 8.9 cala FullHD
  • Ramos i10 – 10.1 cala (?)
  • Ramos i12 – 11.6 cala FullHD

Wszystkie tablety będą wyposażone w procesor Intel Atom Z2580 z taktowaniem 2.0 GHz i pamięć 2 GB RAM. Według Ramosa model i9 ma umożliwić 10 godzin pracy z przeglądarką internetową i to właśnie dzięki procesorowi Intela.

Teclast P89 mini był pierwszy budżetowym chińskim tabletem z procesorem Z2580. Dla Ramosa przygoda z Intelem zaczęła się jednak znacznie wcześniej (model Ramos W32 z procesorem Intel Atom Z2460). Kto wie, czy zamiast pchać się w procesory ARM Cortex-A15 (czyt. Samsung) część chińskich producentów tanich tabletów nie pójdzie w kierunku wykorzystania technologii Intela. Na pewno będzie coraz więcej urządzeń na rynku z tymi procesorami, a co za tym idzie coraz lepsze wsparcie i lepsza kompatybilność aplikacji ze sklepu Google Play. Zobaczymy jak będzie z wyposażeniem nowych Ramosów (GPS, 3G).

padhz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *