Cube U17GT
Smartfony, Tablety, Laptopy

Cube U17GT – Ciekawy i tani 7 calowy tablet z matrycą AFFS, Bluetooth i GSM 2G

Jeśli ktoś uważa, że chińscy producenci są zdolni tylko do kopiowania istniejących już rozwiązań, to jest okazja by zmienić zdanie.

Od kilku miesięcy na rynku dostępny jest tablet i telefon w jednym Cube U17GT z bardzo ciekawą, niespotykaną w tabletach 7 calową matrycą wykonaną w technologii AFFS. Co to jest AFFS i czym się różni od popularnych w tabletach wyświetlaczy IPS? Otóż wyświetlacze AFFS w działanu podobne są do IPS,czy S-IPS, ale oferują zdecydowanie lepszy obraz z bardzo wierną gamą kolorów, dużo wyższą jasnością oraz mniejszym poborem mocy. Technologia AFFS polepsza obraz w zakresie barwy białej i odcieniach szarości, więc czytanie na takiej matrycy staje się mniej męczące niż na IPS. Czytnik Kobo Vox został wyposażony w taki właśnie ekran. Matryce AFFS są stosowane przede wszystkim w najnowszych panelach w kokpitach lotniczych. Dlatego zastosowanie ich w tanim tablecie jest dla mnie małą sensacją i eksperymentem ze strony Cube.

Cube U17GT
Cube U17GT

Model Cube U17GT poza 7 calową matrycą AFFS o rozdzielczości 1024×600 pikseli wyposażony jest w procesor Rockchip 1.2 GHz, 1 GB RAM DDR3, 8 GB dysku Flash i dwie kamery. Ponieważ urządzenie ma możliwość wykonywania połączeń GSM 2G (niestety nie w sieci 3G), to całość jest pod kątrolą systemu Android 2.3. Producent zapewnia, że jest dostępna aktualizacja do Androida 4.0 ICS.

Cube U17GT
Cube U17GT

Dzięki wyświetlaczowi AFFS Cube U17GT może bardzo dobrze spełniać funkcję czytnika e-booków. Dodając do tego Bluetooth 2.0 oraz ewentualną możliwość wykonywania połączeń telefonicznych tablet ten jest bardzo interesującą propozycją dla wszystkich chcących posiadać tablet i czytnik w jednym oraz alternatywą dla Kindle Fire. Tablet można kupić za ok. 200 dolarów.

Krótka charakterystyka:

Cecha Wartość
System operacyjny Android 2.3 (aktualizacja do Android 4.0 ICS)
Procesor (CPU) RK2918 Cortex A8 1.2GHz
Procesor graficzny (GPU) GC800
Matryca 7 cali, 5 punktowa AFFS, 1024×600, kąt widzenia 178 stopni
Pamięć RAM 1 GB DDR3
Dysk Flash 8 GB
Video Full HD 1080p, HDMI
Sieć WiFi b/g, wbudowana obsługa sieci 2G GSM 900 MHz/1800 MHz (wejście na kartę SIM), 3G przez zewnętrzny modem USB
Bluetooth Bluetooth 2.0
Porty We/Wy Karta pamięci Flash (do 32 GB), USB 2.0 OTG, gniazdo słuchawkowe i zasilania, HDMI
Bateria 3600 mAh, 4 godziny typowej pracy
Orientacyjna cena 200 dolarów

Na koniec krótkifilm pokazujący Cube U17GT:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.