Smartfony, Tablety, Laptopy

Cube o chińskim rynku tabletów roku 2013: „Danse Macabre”. Plany Cube na rok 2013 i dalszą przyszłość.

Cube to jeden z głównych chińskich producentów tabletów. W wywiadzie dla zol.com.cn przedstawiciel Cube opisał sytuację jaka panuje na chińskim rynku tabletów i plany jego firmy na rok 2013.

Poniżej przeczytacie streszczenie wywiadu Cube dla chińskiego portalu zol.com.cn.

Chińskie tablety są nudne, ale nie tablety Cube

Cube U19GT

Według firmy Cube największą bolączką chińskiego rynku tabletów jest brak odpowiedniej różnorodności urządzeń. Powszechny dostęp do tych samych komponentów sprawia, że znakomita większość tabletów wygląda tak samo i ma identyczne parametry różniąc się tylko nadrukiem marki na obudowie. Cube stara się, by jego urządzenia się wyróżniały się na tle konkurencji.

„Danse Macabre” w 2013

Cube uważa, że rok 2013 będzie przypominał „Danse Macabre” (taniec śmierci). Wielu producentów nie wytrzyma konkurencji nie tylko cenowej, ale i w sferze innowacji. Ogromny popyt na tablety jaki będzie cechował rok 2013 będzie również czasem innowacji, własnych rozwiązań dzięki którym tablety poszczególnych marek będą mieć własny styl. Firmy bez zaplecza R&D i odpowiedniego zaplecza finansowego znikną z rynku. Cube czeka na ten moment będący swoistym odrodzeniem rodzimych tabletów.

Windows 8 i Cube – tak, ale jeszcze nie teraz

Tablety z Windows 8
Tablety z Windows 8

Cube uważa, że Windows 8 stanie się w przyszłości ważnym systemem operacyjnym. Teraz jednak Android jest i przez jakiś czas będzie głównym systemem operacyjnym tanich tabletów i na Androidzie Cube będzie się skupiał. W odpowiednim czasie jednak Cube uruchomi nowa linie tabletów z Windows 8.

Phablety Cube

Cube U17GT
Cube U17GT

Tablet Cube U17GT był pierwszą próbą Cube w kierunku produkowania urządzeń będących czymś pomiędzy smartfonem i tabletem. Rok 2013 przyniesie nowe phablety Cube i inne urządzenia mające zaspokoić zapotrzebowania jak najszerszej społeczności.

Cube i Rockchip strategicznie

Rockchip Cube

Cube będzie zacieśniał współpracę z producentem procesorów Rockchip. Można się spodziewać, że owocem tego będą innowacje i pilotażowe konstrukcje jak to było w przypadku pierwszego chińskiego tabletu z rozdzielczością Retina Cube U9GTV (U9GT5). Cube i Rockchip skupią się na produkcji czterordzeniowych tabletów z dużą ilością pamięci i wysokimi rozdzielczościami ekranów.

W najbliższym czasie kolejne streszczenia z noworocznych wywiadów z przedstawicielami firm takich jak Ramos, Onda, czy Vido.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *