FNF Five ifive 2
Smartfony, Tablety, Laptopy

Coś nie tylko dla graczy, czyli tablet FNF ifive 2 z żyroskopem

Żyroskop nie jest czymś powszednim wśród tanich tabletów, można nawet powiedzieć, że jest czymś niezwykłym. Jeśli jednak już go masz w tablecie, to jak go wykorzystasz?

Tanie tablety jeszcze niedawno były bardzo ubogie w dodatkowe funkcjonalności. Urządzenia z wbudowanym Bluetooth, GPS o 3G już nie mówiąc należały do rzadkości. Na szczęście ten okres mamy już chyba za sobą. Bluetooth jest już standardem, a z tygodnia na tydzień notujemy coraz więcej tanich tabletów z 3G i GPS. Przyszedł więc czas na kolejny krok i kolejne urozmaicenie ofert na każdą kieszeń. W zeszłym tygodniu informowałem Was o tablecie SmartQ U7 z wbudowanym projektorem LDP. Dziś przedstawiam kolejna ciekawostkę tablet FNF ifive 2 z żyroskopem.

Żyroskop (Wikipedia)

Gwoli wyjaśnienia żyroskop i akcelerometr to dwie różne rzeczy i różnie działają, choć efekt bardzo podobny (szukając w Google ma się odwrotne wrażenie):

FNF Five ifive 2
FNF Five ifive 2

 

Model ifive 2 jest najnowszym urządzeniem firmy FNF z popularnym dwurdzeniowym procesorem Rockchip 3066. Posiada 9.7 calową matrycę IPS o parametrach tych stosowanych w iPad z 10 punktami dotyku. Tablet pracuje pod kontrola Androida 4.1 Jelly Bean. Jak na tak duży tablet, to bateria o pojemności 6000 mAh wydaje się trochę mała. Konstrukcja nie była by niczym niezwykłym, gdyby nie zamontowany żyroskop. Co do przydatności żyroskopu zdania są podzielone. Ja miałem okazję przez chwilę bawić się tabletem z żyroskopem i bardzo mi to odpowiadało. Jakie są Wasze odczucia?

FNF Five ifive 2 gyroscope
FNF Five ifive 2 żyroskop

Parametry FNF ifive 2

Cecha FNF ifive 2
System operacyjny Android 4.1 JB
Procesory Rockchip RK3066, 2 x 1.6 Ghz, 4 x Mali-400
RAM 1 GB DDR3
Pamięć Flash 16 GB
Ekran 9.7 cala , 1024×768 pikseli, IPS, 10 punktów dotyku
Kamera Przód 2 Mpix/ Tył 5 Mpix
3G przez USB OTG (brak wbudowanego)
Dodatkowe funkcje Żyroskop
Bluetooth Bluetooth 4.0
Bateria 6000 mAh
FNF Five ifive 2
FNF Five ifive 2

 

Przykładowy film z żyroskopem na smartfonie:

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.