Smartfony, Tablety, Laptopy

CES 2014: Intel przedstawia urządzenia do noszenia na ciele, komputer wielkości karty SD i nową markę Intel Security

Podczas trwającej wystawy CES 2014 (Consumer Electronic Show) w Las Vegas CEO firmy Intel przedstawił nowe produkty mobilne i inicjatywy związane z dalszym rozwojem urządzeń mobilnych i noszonych na ciele.

Podczas swojego wystąpienia na CES 2014 Brian Krzanich, CEO Intela, przedstawił nowe projekty urządzeń do noszenia na ciele (wearables), m. in.: inteligentne słuchawki z czujnikiem biometrycznym, inteligentny zestaw słuchawkowy, który może integrować się z innymi urządzeniami i aplikacjami oraz inteligentną bezprzewodową ładowarkę.

Intel_Smart_Headset_Reference_Design Intel_Smart_Wireless_Charging_Bowl_reference_design

Krzanich ogłosił również początek strategicznej współpracy z centrum designu Opening Ceremony, luksusowymi domami towarowymi Barneys oraz instytucją Council of Fashion Deisgners of America. Wszystko po to, by stworzyć inteligentne i piękne urządzenia do noszenia na ciele.

CEO Intela przedstawił nowy komputer Intel Edison z procesorem Intel Quark, zamknięty w obudowie formatu karty SD, z funkcją łączności bezprzewodowej i obsługą wielu systemów operacyjnych.

EdisonInside720 Intel_Edison_Board_Left_m Intel_Edison_Logo_m

Brian Krzanich ujawnił również szczegóły konkursu Make it Wearable, którego celem jest motywacja firm z całego świata do tworzenia innowacyjnych urządzeń do noszenia na ciele.

Intel ma zamiar udostępnić nieodpłatnie cześć oprogramowania McAfee przeznaczonego dla urządzeń mobilnych, w celu zwiększenia bezpieczeństwa najbardziej popularnych urządzeń. Co więcej, Intel planuje jeszcze w tym roku wprowadzić technologię Intel Device Protection, by zwiększyć bezpieczeństwo danych na wszystkich urządzeniach mobilnych z Androidem, pracujących na procesorach Intela.

Krzanich zaprezentował także markę Intel Security, pod którą zgromadzone zostaną wszystkie produkty i usługi Intela związane z ochroną i bezpieczeństwem. Ponadto, wszystkie produkty McAfee zostaną z czasem przemianowane na Intel Security.

informacja prasowa