Smartfony, Tablety, Laptopy

Atak klonów! Bardzo tanie tablety Cube pod nazwami Shiru Hitomi 7 i Shiru Samurai 7 w sprzedaży Polsce

Kolejne klony tabletów Cube z serii Shiru są dostępne w Polsce. Tym razem są to bardzo tanie a co za tym idzie słabe sprzętowo modele.  Jednak dzięki tej unikalnej ofercie mamy większy wybór.

Jak wielu chińskich producentów również  Shenzhen Alldo Cube Technology And Science Co., Ltd., właściciel marki Cube, produkuje w swojej fabryce urządzenia OEM pod zamówienie. Ostatnio za sprawą polskiego sklepu X-KOM.pl kilka rodzajów tych chińskich modeli tabletów w wersji OEM zawitało pod nasze strzechy.

Po klonie dwurdzeniowego urządzenia Cube UGT30 pod nazwą Shiru Samurai w ofercie sklepu znalazły się bardzo tanie tablety siedmiocalowe Shiru Hitomi 7 i Samurai 7 w cenach odpowiednio 399 zł i 479 zł. Jak poinformował sklep X-KOM na jednym z portali są to klony tabletów Cube U18GT 2 i U18GT 3. Niestety w ofercie producenta można znaleźć tylko Cube U18GT i GT2, a ich parametry pokrywają się z modelami Hitomi i Samurai. O tablecie U18GT3 nawet Google nie słyszał. 🙂

Cube U18GT
Cube U18GT

Tablet Hitomi ma tylko 512 MG RAM i rozdzielczość matrycy LCD 800 x 480, natomiast nieco droższy Samurai ma 1 GB RAM oraz matrycę IPS 1024 x 600. Obydwa klony mają  baterię 3000 mAh i są wyposażone w system Android 4.0 ICS.

Nasuwa się pytanie, czy sprowadzanie do polski tak tanich urządzeń o małych możliwościach ma sens? Jeśli byłyby to tablety dwurdzeniowe, nawet ze słabymi ekranami, to moim zdaniem warto byłoby taki sprzęt kupić w tej cenie. Obok na tej samej półce leżą tablety Ainol Tornado, czy jednordzeniowa Aurora i w dodatku to nie są klony. Jednak dzięki tej nowej i unikalnej ofercie mamy większy wybór, a o to przecież chodzi.

Sklepowi X-KOM należą się brawa za te eksperymenty (bo tak bym to w tej chwili nazwał). Dzięki takim inicjatywom w ubogiej ofercie tabletów w Polsce zaczyna robić się ciekawiej. Mam nadzieję, że oprócz klonów doczekamy się też oficjalnych produktów innowacyjnych marek rodem z Chin.