Smartfony, Tablety, Laptopy

ARM przedstawia nową serię procesorów graficznych Mali T600

Kilka tygodni temu mobilny świat obiegła informacja, że ARM wypuści nową generację procesorów graficznych (GPU) MALI 450, przeznaczonych dla najtańszego segmentu rynku tabletów i smartfonów. Tym razem ARM przedstawia układy z nowej serii Mali T600, które to przeznaczone są dla urządzeń ze średniej i najwyższej półki. Wszystko wskazuje na to, że będą one tak samo zabójczo skuteczne jak Terminator T-600. 🙂

ARM podzielił asortyment na dwie części przeznaczone do nieco innych zadań. Podczas gdy modele  Mali T601, Mali T604, Mali T624 (od jednego do czterech rdzeni)  i T628 (osiem rdzeni) będą skupiały się głównie na renderowaniu grafiki, to wersja Mali T678 (cztery razy wydajniejsza od Mali T624) zajmie się również graficznymi algorytmami obliczeniowymi wykorzystywanymi np. w procesach rozpoznawania twarzy.

Zapowiedź została przyjęta z zadowoleniem przez producentów tabletów i smartfonów.  Należy się spodziewać, że Samsung wyposaży w  przyszłym roku swoje urządzenia z procesorem Exynos w najwydajniejsze wersje z serii Mali T600. Również tanie narzędzia bazujące na  procesorach Rockchip czy MediaTek będą zapewne wyposażane w nowsze i lepsze wersje GPU.

Modele dla najtańszych urządzeń Mali T604, Mali T658 pojawią się wraz  z Mali 450 pod koniec roku, a modele Mali T624, Mali T628  Mali T678 w pierwszym kwartale 2013 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.