Smartfony, Tablety, Laptopy

Apple iPad mini 2 z ekranem Retina i procesorem A6X jak w iPad4?

Apple rozpoczyna prace nad drugą generacją iPad mini. Urządzenie ma być gotowe do sprzedaży we wrześniu 2013 roku.

Mimo, że iPad mini sprzętowo jest tylko zminiaturyzowaną wersją iPad 2, to sprzedaje się całkiem nieźle (aktualnie pierwsza trójka pod względem ilości sprzedaży na chińskim Taobao). Nie dziwi więc fakt, że Apple przygotowuje kolejną wersję, która będzie miniaturą iPad’a czwartej generacji. Przecieki mówią, że tablet o przekątnej 7.85 cala dostanie ekran Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli i procesor A6X stosowany w iPad4.

iPad mini 2

Podobno z początkiem roku Apple rozpocznie produkcję niewielkiej liczby egzemplarzy testowych. Wyprodukowanie odpowiedniej liczby (milionów) egzemplarzy zajmie jednak chińskim fabrykom trochę czasu. Apple chce zdążyć na trzeci kwartał 2013 roku. W tym samym czasie mają się pojawić pierwsze telefony Samsunga z elastycznymi wyświetlaczami. Samsung ma pokazać prototypy ekranów na targach CES 2013 w Las Vegas.

Na marginesie dodam, że w Chinach 8 calowe tablety produkuje się już od dłuższego czasu. Być może rozmiar iPad mini to pierwszy zapożyczony pomysł od Chińczyków przez Apple. 🙂

1pad.cn, cnet, mydrivers.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.