Aocos PX93 Ara
Smartfony, Tablety, Laptopy

Aocos odkrywa wszystkie karty zapowiadając m.in. czterordzeniowy tablet z wyświetlaczem Retina

Każdy z Was czytając ostatnie informacje zastanawiał się kiedy chińscy producenci połączą wyświetlacz Retina z czterordzeniowym procesorem. I oto stało się to, czego wszyscy oczekiwaliśmy.  Aocos zapowiedział tablet marzeń z wyświetlaczem Retina, procesorem czterordzeniowym, 2 GB RAM i modułem 3G.

Firma Shenzhen Kuand Technology Co., Ltd.  znana pod marką Aocos opublikowała informacje o trzech najnowszych tabletach. Pod kodowymi nazwami Macaw (Ara), Hummingbird (koliber) i Peacoc Mini (paw mini) kryją się urządzenia o doskonałych parametrach technicznych. W dodatku tak wielu różnych konfiguracji jeszcze nie widzieliście w chińskich tabletach, co gwarantuje spełnienie oczekiwań praktycznie wszystkich.

Aocos PX93 Macaw

Tablet Aocos PX93 Macaw (Ara) będzie miał ekran o przekątnej 9.7 cala  z wyświetlaczem IPS Retina i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli o nasyceniu barw o 44% większym niż obecne wyświetlacze HD. Do wyboru będzie czterordzeniowy lub dwurdzeniowy procesor i 2GB RAM DDR3. Będzie dostępna wersja  z wbudowanym modułem 3G  lub tylko z WiFi. Obudowę wykonano ze stopu aluminium-magnez. Dodatkiem będzie bezprzewodowa klawiatura Bluetooth.

Aocos PX93 Ara
Aocos PX93 Ara

Aocos PX102 Hummingbird

Tablet  Aocos PX102 Hummingbird do sprzedaży trafi w październiku 2012. Będzie miał ekran o przekątnej 10.1 cala i proporcjach 16:10 z wyświetlaczem IPS HD w rozdzielczości 1200 x 800. Napędzany jest dwurdzeniowym procesorem Rockchip RK3066 2 x 1.6 GHz wraz z czterordzeniowym Mali400 i 1 GB RAM DDR3 oraz 16 GB pamięci Flash.  Będzie dostępna wersja  z wbudowanym modułem 3G  lub tylko z WiFi. Obudowę wykonano ze stopu aluminium-magnez. Tablet będzie sprzedawany z bezprzewodową klawiaturą Bluetooth spełniającą rolę etui.

Aocos PX102 Hummingbird
Aocos PX102 Hummingbird
Aocos PX102 Hummingbird
Aocos PX102 Hummingbird

Aocos PX72 Peacoc Mini

Tablet Aocos PX72 Peacoc Mini to najbardziej mobilny członek całej ptasiej rodziny. Ekran o przekątnej 7 cali będzie miał wyświetlacz IPS HD o rozdzielczości 1200 x 800 pikseli. W środku będzie dwurdzeniowy procesor Rockchip RK 3066 2 x 1.6 GHz i czterordzeniowe Mali 400. Tablet będzie bardzo smukły, a grubość jego metalowej obudowy wyniesie zaledwie 8.8 mm. Tu również będziemy mieć wybór pomiędzy modelem z modułem 3G a wersją tylko WiFi. Na uwagę zasługuje wręcz fenomenalna bateria, która ma pozwolić pracować temu urządzeniu nawet 15 godzin bez przerwy!

Aocos PX72 Peacoc Mini
Aocos PX72 Peacoc Mini

Sami przyznacie, że cała ptasia rodzina Aocos prezentuje się naprawdę ekscytująco. Będę bacznie obserwować pojawiające się w sieci informacje na temat premier i cen modeli Macaw i Peacock Mini. Nie znamy też jeszcze ceny trafiającego w październiku na półki sklepów modelu Hummingbird. Szczególnie interesuje mnie ta bateria, bo 15 godzin ciągłej pracy bez ładowania to trochę trudno w to uwierzyć w 7 calowym tablecie.

źródło, źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.