Onda
Smartfony, Tablety, Laptopy

Android 4.4 dla tabletów Onda w grudniu!

Pierwsze tablety Onda z procesorem AllWinner A31 i A31s w grudniu otrzymają aktualizację systemu do Androida 4.4 KitKat wraz nowym interfejsem stworzonym przez Ondę.

Na gwiazdkę niektórzy posiadacze tabletów Onda z procesorami AllWinner A31 i A31s otrzymają słodki prezent w postaci możliwości aktualizacji do najnowszej wersji Androida 4.4 KitKat.

android-4-4-onda-1

W raz z nowym Androidem 4.4 do tabletów Onda trafi nowa wersja 2.0 autorskiego ROM’u, który modyfikuje nieco interfejs użytkownika czyniąc go mniej smartfonowym, a bardziej tabletowym.

onda-rom-20-1 onda-rom-20-2 onda-rom-20-3

Oto garść informacji o modyfikacjach wynikających z nowej wersji systemu i ROM’u:

  • nowa wersja silnik obliczeniowego Renderscript, który znacznie przyspiesza działanie aplikacji i systemu
  • zmniejszenie zajętości pamięci RAM przez system Android pod urządzenia z 512 MB RAM
  • możliwość zakładania i zarządzania kontami wielu użytkowników
  • modyfikacje interfejsu Onda ROM (już dostępna aktualizacja dla niektórych tabletów niezależnie od Androida 4.4)
  • optymalizacja dotyku, tablet szybciej reaguje na dotknięcia
  • lepsza wielozadaniowość, optymalizacja dostępu do pamięci Flash
  • znaczne obniżenie poboru energii na czuwaniu, bateria w uśpionym urządzeniu będzie wystarczać na 30 dni
  • odtwarzać muzyczny z niskim poborem mocy, 3 dni i nocy ciągłego odtwarzania muzyki na tablecie z matrycą 9.7 cala.

android-4-4-onda

Na aktualizacje systemu do najnowszej wersji Androida właściciele tabletów oryginalnych chińskich marek nie mogą narzekać. W zasadzie wszystko zależy od producentów SoC. To oni przygotowują podstawowe wersje oprogramowania i biblioteki SDK, na których później producent tabletów bazuje przy dostosowywaniu do swojego urządzenia.

W sytuacji, gdy ostatnio nowe wersje Androida Google wyciąga jak z kapelusza jasne jest, że nie ma sensu co chwilę produkować nowe wersje i tracić czas i pieniądze. AllWinner przygotował więc aktualizację bibliotek dostosowaną od razu do Androida 4.4. Dzięki temu miesiąc pod polskich użytkownikach urządzeń Google Nexus polscy użytkownicy tabletów Onda będą mogli cieszyć się najnowszą wersją Androida.

Aktualizacje też wkrótce zapowiedzą zapewne inni wytwórcy urządzeń bazujący na procesorach AllWinnera. Czekamy teraz na informacje od firm Rockchip, MediaTek, Actions i Intel, których procesory znajdują się w budżetowych tabletach.

Niestety właściciele markowych urządzeń (z wyjątkiem tych sygnowanych przez Google) na razie muszą się zadowolić aktualizacjami do Androida 4.3 lub nawet 4.2 i czekać do przyszłego roku.

onda, imp3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *