AllWinner Quad-core
Smartfony, Tablety, Laptopy

Ampe zapowiada tablet z czterordzeniowym procesorem AllWinner

Wkrótce Ampe zaprezentuje nowy czterordzeniowy tablet z procesorem AllWinner. Na temat samego procesora nie wiadomo nic.

AllWinner to producent procesorów, który jeszcze nie tak dawno rządził segmentem tanich tabletów. Praktycznie 80% urządzeń pracowało pod kontrola jednordzeniowych procesorów Cortex-A8 AllWinner A10 i A13. Producent przespał jednak moment, gdy dwurdzeniowe procesory w krótkim czasie wyparły słabsze CPU. Bardzo szybko miejsce procesorów AllWinner zajęły droższe Rockchip i AmLogic, a ostatnio dołączył MediaTek. Teraz przyszedł czas kontrofensywy AllWinner, który pracuje nad bardzo tanim i wydajnym czterordzeniowym procesorem. Prawdopodobnie będzie procesor w architekturze Cortex-A7, ale nawet jego nazwy nie znamy. Pojawiały się do tej pory takie spekulacje jak A15, A30, a także A31.

AllWinner Quad-core
AllWinner Quad-core

Producent tabletów Ampe na swojej stronie umieścił reklamę nowego modelu Ampe A10 właśnie z  czterordzeniowym procesorem AllWinner. Dodam, że w jego portfolio jest już czterordzeniowy model A10 oparty na procesorze Freescale.

Ampe A10 Quad-core
Ampe A10 Quad-core

 

imp3.net, www.szampe.com

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.