Smartfony, Tablety, Laptopy

1-sze urodziny edwardweinert.com

Miło mi Was powiadomić, że edwardweinert.com właśnie kończy swój pierwszy rok na internetowej scenie.

Dokładnie rok temu, 13 czerwca o godzinie 23:18 pojawił się mój pierwszy wpis. Dotyczył on wlewających się falą chińskich nowych tabletów wyposażonych w dwurdzeniowe procesory, które swoją wydajnością goniły markowe urządzenia z Tegrą 3.

Początek

Cube U9GT5 Retina
Cube U9GT5 Retina

Moje zainteresowanie tabletami zaczęło się zaledwie kilka miesięcy wcześniej, gdy chciałem kupić coś dobrego za stosunkowo niewielkie pieniądze. W Polsce trudno było znaleźć takie produkty. Recenzje na rozkwitających wówczas branżowych blogach nie były wstanie mnie przekonać. Zacząłem szukać więc tam, gdzie produkowano te najtańsze tablety na świecie, czyli w Chinach. Jakież było moje zdumienie, gdy znalazłem tam urządzenia o jakich w Polsce praktycznie niewiele można było przeczytać, nie mówiąc już o ich kupnie.

Wkrótce po udanym zakupie (Cube U9GT2) stwierdziłem, że warto podzielić się z Wami informacjami o urządzeniach egzotycznych marek jak Ramos, Cube, Onda, Teclast, Yuandao/Vido, PiPO, Aoson, Bmorn, Ainol, FNF, Aocos, SmartQ, Ployer, Newsmy, Freelander, ICOO… W tym samym czasie zaczęły pojawiać się w Polsce opisywane przeze mnie urządzenia zarówno pod oryginalną chińską marką jak Ainol oraz jako polski brand, jak chociażby Shiru czy Kiano.

Dlaczego edwardweinert.com?

Bo strony chinskietablety.pl nikt by nie czytał. 😉 Miło zobaczyć jest w statystykach, że trafiacie do mnie świadomie wpisując frazę w wyszukiwarce „edward tablety”. Z drugiej strony to duża odpowiedzialność podpisując się tak wyraźnie swoim imieniem i nazwiskiem. Trzeba się często pięć razy zastanowić nim wciśnie się przycisk „opublikuj”, a i to zdarzają się wpadki, za które Was przepraszam.

Rok 2013

ICOO ICOU7GT vs Onda V818 mini

Rok 2012 obfitował w informacje, m.in. o pierwszych chińskich tabletach z Retiną, z wbudowanym projektorem, itd. Rok 2013 to przede wszystkim recenzje unikatowego sprzętu, które dzięki uprzejmości importerów miałem okazję przetestować. W planie mam kolejne lepsze mam nadzieje recenzje i to nie tylko tabletów, ładuje akumulatory już tani smartfon i tłoczą się akcesoria. 🙂 Możecie też spodziewać się kolejnych bardzo ciekawych i technicznych artykułów o tym co w tabletach siedzi.

Podsumowanie

Rok temu byłem pionierem poświęcając czas i miejsce wyłącznie oryginalnym chińskim markom. Dziś wszystkie branżowe strony starają się publikować informacje chociażby o nowościach z chińskiego rynku. Od pierwszego wpisu do dnia dzisiejszego strona edwardweinert.com zanotowała ponad 420 tysięcy odsłon, a 15% wszystkich odwiedzin pochodzi urządzeń mobilnych. W tym czasie powstało 450 wpisów oraz ponad 2200 Waszych komentarzy.

Z perspektywy widać, że decyzja o takiej a nie innej tematyce bloga była trafna. Jestem też dumny trochę z samego siebie, że nie odpuściłem, choć było momentami ciężko. Mając rodzinę i pracując na pełny etat mogę poświęcić najczęściej nie więcej niż 2-3 godziny i to nie codziennie. Dlatego jestem też dumny z tego co już udało się osiągnąć przy Waszej wymiernej pomocy. Minusem takiej, a nie innej ilości czasu jest niestety to, że czasami recenzje się opóźniają, bo mimo szczerych chęci nie jestem zawsze wstanie dokończyć ich na zadeklarowany czas.

Podziękowania

Podziękowania należą się mojej rodzinie za cierpliwość, którą często wystawiam na próbę.

Podziękowania należą się Wam drodzy czytelnicy, za to, że nie tylko czytacie, ale i komentujecie, dyskutujecie, kontaktujecie się bezpośrednio ze mną dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, gratulując lub krytykując mnie.

Podziękowania dla Tomka Wojciechowskiego i Pawła Cyckiewicza, którzy wspierają mnie w miarę swoich możliwości.

Podziękowania dla Piecia za to, że podsyła najświeższe informacje z chińskich stron.

Podziękowania za dotychczasową współpracę dla importerów i sklepów.

Podziękowania dla życzliwych przyjaciół, znajomych i nie znajomych, którzy trzymają za mnie kciuki. 🙂

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

Niespodzianki

Z okazji 1-szych urodzin przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. Będą ciekawe konkursy z cennymi nagrodami i specjalne promocje na zakup sprzętu dla czytelników edwardweinert.com. Szczegóły w najbliższych dniach. Świętowanie dopiero rozpoczynamy, więc bądźcie w stałym kontakcie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *