Tablet Onda V812 vs Apple iPad Mini – porównanie matryc IPS

Można powiedzieć, że tablet Onda V812 to tańsza alternatywa dla iPad Mini, choć poza rozmiarem matrycy i rozdzielczością różni je wiele. Jak więc matryca w tablecie Onda wypada na tle markowego konkurenta?

Ja wiemy matryce w dużym modelu Onda V972 i Apple iPad 3 są identyczne jeśli chodzi o jakość, różnią się tylko podświetleniem (wkrótce opublikuje kilka własnych zdjęć), a jak wygląda sprawa matryc w 8 calowych modelach? Nie rozbierałem na części tabletów, ale zrobiłem kilka zdjęć porównawczych, na których widać odwrotną sytuację z podświetleniem niż to ma miejsce w dużych modelach.

Onda V812 ma bardzo jasną matrycę i silne podświetlenie, co skutkowało w teście tym, że tablet iPad Mini miał ustawione maksymalne podświetlenie, a w tablecie Onda V812 starałem się ustawić zbliżoną jasność, czyli gdzieś w połowie jej skali. Na poniższych zdjęciach (nie zawsze perfekcyjnych) Onda V812 jest po lewej stronie , iPad Mini po prawej. Jak można zauważyć jest zupełnie inna temperatura podświetlenia. Matryca iPad Mini wypada prawie żółta w świetle Onda V812, czyli odwrotnie niż to jest w przypadku modeli 9.7 cala.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC