Onda: tablety z 3G i GPS w sierpniu, Android 4.2.2 dla starszych urzadzeń i piękna Lin Chi-ling.

Chiński producent tabletów Onda prawdopodobnie w sierpniu przedstawi modele urządzeń z wbudowanymi modułami 3G i GPS, a dla starszych urządzeń z dostępna jest aktualizacja z Androidem 4.2.2.

Do tej pory Onda praktycznie nie miała w swoim portfolio urządzeń z 3G, co dla coraz większej liczby osób jest kluczową funkcjonalnością. Zewnętrzne moduły 3G są w praktyce niewygodne, a w dodatku nie wszystkie chcą działać z urządzeniami na Androidzie. Coraz tańsze pakiety internetowe u operatorów i dostępność darmowej sieci Aero2 sprzyja popytowi na wygodę jaką jest wbudowany w tablet moduł 3G. Zapotrzebowanie na tablety z 3G gwałtownie rośnie w Chinach ze względu na szybki rozwój telefonii komórkowej na ogromnych obszarach z zamieszkującymi tam milionami ludzi, gdzie do tej pory tej infrastruktury praktycznie nie było i to właśnie Chiny napędzają zapotrzebowanie na takie urządzenia.

Niepotwierdzona informacja ucieszy fanów urządzeń Onda. Według niej w sierpniu chińska firma przedstawi tablety z wbudowanymi modułami 3G i GPS. Nie wiadomo, czy będą one oparte o procesor AllWinner A31s, którego cecha ma być natywna współpraca właśnie z 3G i GPS. Alternatywą są oczywiście tanie procesory MediaTek, które są dedykowane mobilności. Wkrótce z pewnością dowiemy się więcej na ten temat.

Onda dba również o swoich klientów, którzy nabyli wcześniejsze tablety z dwurdzeniowym procesorem AmLogic. Dla nich zostały przygotowane aktualizacje systemu do Androida 4.2. Są to modele Vi40Vi30V801 i V811.

onda-lin-chi-ling-1

Onda zatrudniła również najbardziej znaną modelkę w Chinach Lin Chi-ling jako rzeczniczkę prasową i twarz marki Onda. Lin Chi-ling (Chiling Lin) to przede wszystkim najpopularniejsza modelka i bożyszcze mężczyzn w Chinach, ale swoich sił próbuje również jako aktorka. Patrząc na nią aż trudno uwierzyć, że pochodząca z Tajwanu Lin Chi-ling ma już 38 lat. Poniższy spot reklamowy bielizny został zakazy w państwowej telewizji CCTV.

Zatrudnienie Lin musiało firmę kosztować niemałe pieniądze, a świadczy to również o sporej zasobności Ondy, która produkuje tablety, jak i wyczynowy sprzęt dla graczy komputerowych. Czy Onda zechce wyjść poza Chiny? Czy możemy spodziewać się wkrótce międzynarodowej rozpoznawalności marki Onda na miarę Lenovo, czy ZTE?

Informacje własne, Onda