Tanie tablety, smartfony, gadżety 

Facebook Twitter RSS
magnify
Home Elektronika Tablety Czterodzeniowy tablet Ployer MOMO20 z ekranem 10.1 cala, kamerą Full HD i Androidem 4.2
formats

Czterodzeniowy tablet Ployer MOMO20 z ekranem 10.1 cala, kamerą Full HD i Androidem 4.2

Czas zacząć uczyć się robić zdjęcia dużymi tabletami. Ployer MOMO20 pozwoli na robienie zdjęć panoramicznych i nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p Full HD.

Dzięki nowym jeszcze bardziej wydajny procesorom nawet tanie tablety oferują coraz więcej swoim właścicielom. Tablet Ployer MOMO20 o przekątnej ekranu 10.1 cala, wyposażony w  czterordzeniowy procesor Cortex-A7 AllWinner A31 i procesor graficzny PowerVR SGX544MP2 oprócz większej wydajności samego urządzenia umożliwia kodowanie i dekodowanie obrazu 4K (4096 x 2304 pikseli). Systemem operacyjnym będzie Android 4.2.

Ployer MOMO20 będzie wyposażony tylko w jeden aparat w tylnej pokrywie. Trochę szkoda, ponieważ przedni nawet 0.3 Mpix bardzo się przydaje do rozmów online. Wykorzystując możliwości procesora A31 aparat o rozdzielczości 5.0 Mpix będzie pozwalał na zabawę półprofesjonalną kamerą Full HD  z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p z prędkością do 60 klatek na sekundę (60FPS)! Oprócz tego będzie miał autofocus i prawdopodobnie lampę błyskową.

Zdjęcia panoramiczne będzie można wykonywać w czterech kierunkach i oferował robienie zdjęć panoramicznych. Tablet Ployer MOMO20 będzie wyposażony w technologię Image Signal Processing pozwalającą na szybsze kodowanie zdjęć do jpeg i zdjęcia seryjne (seria zdjęć nawet w ciągu zaledwie 1 sekundy).

Czas pokaże, czy takie rozwiązania mają sens w dość nieporęcznym dużym tablecie. Jednak obecnie większość dużych tabletów ma tylny aparat, który zwykle nie nadaje się do niczego. Dzięki nowym możliwością i jakości może się okazać, że jest to jednak cecha pożądana. Więcej informacji na temat tego tabletu i innych opartych o nowe procesory wkrótce.

 

 

 

Powiązane artykuły:

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
5 komentarz  comments 
 • lolek

  7″ jeszcze byłoby może przyjemnie kręcić
  ale nie dachówką wielkości 10″

 • Spanishfly

  No no pierwszy tablet 10,1 z A31, mam nadzieję, że tak jak pozostałe maszynki z tym prockiem będzie miał wyjście HDMI i wysoką rozdzielczość.

 • shalako

  A gdzie w Polsce można go kupić i od kiedy? I czy może mi ktoś powiedzieć czy procek w tym tablecie jest lepszy od procesora Samsung Exynos 4412, który jest np w Shiru Shogun Power? Zastanawiam się nad kupnem właśnie Shiru Shogun Power, Ainol Novo9 Firewire lub tym. proszę o poradę.

  • http://edwardweinert.com edi

   Do Polski do tej pory nikt marki Ployer nie sprowadzał. Może ukryta była pod jakimś brandem, ale nie udało mi się tego stwierdzić. Ployer MOMO20 jak wiekszość tabletów z procesorem A31 do sklepów internetowych trafi najwcześniej w styczniu 2013 roku. Nieznana jest jeszcze cena.

   AllWinner A31 i Exynos 4412 to całkiem inne architektury. Trzeba poczekać na testy wydajnościowe.

   • shalako

    Dzięki za odpowiedź ;-)